אם זה נכון, אין תוקף מוסרי וגם לא תוקף חוקי לתוצאות הבחירות לכנסת ביוני 1992
יולי 18, 2019
 
נאומו של רחבם זאבי (גנדי) במליאת הכנסת, 11.01.1995.

אדוני היושב-ראש, חברי הכנסת הנוכחים, אינני יודע למי להאמין: לשר אפרים סנה,שמוכר לי כאיש ישר; או לספרו של אבו-מאזן, שנכתב בקפידה במשך חודשים ארוכים ונבדקה בו כל מלה לפני שירדה לדפוס; או לאבו-מאזן, שמכחיש את הכתוב לאחר שקיבל נזיפה מאבו-עמאר;או לעיתונאים שחשפו את הפרשה. בכל מקרה, אינני מאמין לדברי הפוליטיקאים.
בשלב הזה, עד שיוכח אחרת, אני מתייחס אל הכתוב בספרו של אבו-מאזן כאל עובדות שיש בהן חומר מפליל חמור ביותר נגד מפלגת העבודה, אשר שילבה במערכת הבחירות שלה לכנסת את האויב, לשם השפעה דמוקרטית על תוצאות הבחירות. אם זוהי דמוקרטיה, לעזאזל הדמוקרטיה.
אם זה נכון, אין תוקף מוסרי וגם לא תוקף חוקי לתוצאות הבחירות לכנסת ביוני 1992 – ראש הממשלה צריך להתפטר והעם צריך להגיד שוב את דברו בקלפי.
המטרה של אש"ף היתה ונשארה לחסל את מדינת ישראל,כפי שמצווה האמנה הפלשתינית. את היעד הזה מנסה אש"ף להשיג בשתי דרכים במקביל: האחת, תקיפות ורצח של תושבי ישראל; השנייה, המלכת מפלגת העבודה לשלטון בישראל.
באש"ף מאמינים, כי לשני המאמצים האלה יש תכלית אחת משותפת – השמדת ישראל.באותו הזמן שהם תיאמו מהלכים עם אנשי העבודה, כאשר הם פעלו למען כך שערביי ישראל ייתנו קולם לעבודה, באותו זמן הם רצחו את דוד כהן בבית-להיה, ואת הלנה ראפ בבת-ים,ואת ערן סובלמן והרב שלמה בירן בעזה, והם ביצעו עשרות פיגועים וחבלות ברחבי יש"ע וישראל הקטנה.
איזו ציניות יש בעובדה שמפלגת העבודה בחרה לעצמה את האותיות המסמנות בבחירות – "אמת".הרי כל כולכם שקר: שקר ההבטחות של רבין לבוחר כי לא ידבר עם אש"ף, שקר ההבטחה לא לרדת מהגולן,שקר ההבטחה למתיישבי בקעת-הירדן, שקר ההודעה של רבין לבוחר שלא יישען על קולותיהם של חברי כנסת ערבים.אם זוהי האמת של העבודה, הרי עוד מלה בעברית איבדה את משמעותה ושימשה כיסוי לשקר.
נראה שגם הליכוד איננו נקי מהחטא הזה. אני יודע על מפגשיו של חבר כנסת אחד מהליכוד עם אש"ף באותה תקופה. אינני יודע מי הרשה לו ולמי הוא דיווח, האם זה היה על דעת ראש הממשלה שמיר או שהוא פעל על דעת עצמו – אבל מעשיו וחטאיו היו ידועים,כמו שידועים חטאיו האחרים, וזה לא הפריע לליכוד להציבו ברשימתו וגם להביא לבחירתו לראשות עירייה.
אני יודע על פגישותיו של חבר כנסת שלכם עם אש"ף. נכון שיש הבדל מהותי בין מפגשי אותו חבר כנסת עם אנשי אש"ף לבין ההסכמים וההבנות בדבר השפעה על הבוחר ועל תוצאות הבחירות בישראל, כפי שעשו, כנראה, אנשי העבודה. אבל כאשר הליכוד מבקר ותוקף את זולתו, כדאי לו לנקות תחילה את האורוות שלו עצמו.
לפיכך,חובה עלינו להקים ועדת חקירה ממלכתית או פרלמנטרית שתחקור את כל המגעים האלה בלי משוא פנים. תודה.


.
/

נורא דליבא היא תנועה ציבורית המאגדת אנשים איכפתיים שוחרי אמת